СВЕТСКИ ДАН НАСТАВНИКА

Датум: 11. Oktobar 2021 13:24 Категорија: Aktuelnosti

Светски дан наставника обележава се у целом свету сваке године 5. октобра, почев од 1994. године. Дан просветних радника у Србији се обележава 8. новембра. Циљ овог дана је да се пружи подршка просветним радницима и да се схвати значај образовања, као и улога просветних радника у друштву и образовном систему.
Ученици наше школе овај дан обележили су тако што је део првог часа био посвећен овом празнику. Након уводног дела у коме су представници Ученичког парламента говорили о Светском дану наставника, ученици сваког одељења тумачили су мисао коју су изабрали, а која се односи на значај образовања.
*,,Највећа нада сваке земље лежи у примереном школовању младих“, Е. Ротердамски
*,,Образовање је златни кључ слободе“, Џ.В. Карвер
*,,Ништавни су они људи који учитељев рад за ситно сматрају“, Д. Обрадовић
*,,Наде образованих јаче су од богатства неуких“, Демокрит