Јун 2024

ПОХВАЛНИЦА И НАГРАДА ЂАКУ ГЕНЕРАЦИЈЕ

Датум: 06. Jul 2020 23:17 Категорија: Активности

Њ.К.В. Престолонаследник Александар, као што је била традиција и претходних 19 година, додељујe Похвалницу једном најбољем ученику завршне године из сваке средње школе у Србији и Републици Српској као знак признања за исказани успех у завршеном средњем образовању. Тим поводом, Њ.К.В. Престолонаследник Александар сваке године позива све ученике који су одабрани да приме ову награду, да дођу на свечаност у Белом Двору. Свечаности осим Њ.К.В. престолонаследника Александра требало је да присуствују и принцеза Катарина и министар просвете Младен Шарчевић. Међутим, због тренутне ситуације у вези са пандемијом вируса Ковид-19, брига и приоритет су здравље и добробит свих ученика и њихових пратилаца, тако да су похвалница и поклон послати на адресу школе. Њ.К.В. Престолонаследник Александар обратиће се награђеним ученицима лично путем својих профила на друштвеним мрежама, јер традиција исказивања захвалности овим младим људима не сме и неће бити прекинута.Овом приликом директорка школе, Љиљана Маринковић, уручила је награду и похвалницу ђаку генерације, Анастасии Милоављевић. Свечаности је присуствовао и одељењски старешина Ненад Пантовић, а због мера опреза награда је уручена испред школе. Похваљујемо и успех наше Анастасие Милосављевић приликом уписа на факултет. На пријемном испиту за Економски факултет у Крагујевцу Анастасиа је освојила максималних 100 бодова.Поносни смо на успех наших ученика и још једном похваљујемо ђака генерације, Анастасиу Милосављевић.