Септембар 2024

СВЕТИ САВА У НАШОЈ ШКОЛИ

Датум: 27. Januar 2020 12:02 Категорија: ВЕСТИ

Школска слава, Свети Сава, у присуству ученика, свих запослених и представника локалне самоуправе обележена је пригодним програмом у нашој школи. Пригодни програм започео је сечењем славког колача, а затим је хор отпевао химну Светом Сави. Директорка школе, Љиљана Маринковић, честитала је славу присутнима и подсетила да смо сви следбеници Светог Саве.

Фотографија корисника Средња Школа Кнић

Уједно, ово је прилика да уваженог професора Слободана Павловића испратимо у заслужену пензију. Емотивним говором и директорка и професор Павловић говорили су о дугогодишњем раду и ономе чему нас је професор Павловић учио - достојанству, мудрости, истинољубљу.
Тематски дан посвећен Светом Сави уприличен је захваљујући трудољубивом раду ученика, а у припреми су учествовали професори српског језика и књижевности, историје, музичке културе, ликовне културе, енглеског језика и руског језика. Они су приближили садашње време ономе што је некада било, ослушкивали шта нам свеци поручују, видели светачку искру у свим народима. Уз свирање мандолине и извођење традиционалних песама, кроз историјске истине и поучне песме, праћене црквеним звонима, Свети Сава је достојанствено обележен у нашој школи.
Још једном се захваљујемо свим учесницима, а вама, поштовани ђаци и драги пријатељи, честитамо празник!

Фотографија корисника Средња Школа Кнић

Фотографија корисника Средња Школа Кнић     Фотографија корисника Средња Школа Кнић